امام جمعه پرند : مسئولان در هر سطحی نسبت به شفاف سازی اموال خود به مردم پیشگام و الگو باشند

مام جمعه پرند گفت: مسئولان و مدیران در هر سطحی در کشور نسبت به شفاف سازی اموال و دارایی های خود به مردم پیشگام و الگو باشند.

به گزارش نبأپرس از پرند: حجت الاسلام‌والمسلمین اسماعیل کاظمی امام جمعه شهر پرند در خطبه های نماز جمعه این هفته با رعایت خود و همگان به تقوای الهی در گفتار و عمل ، ضمن گرامیداشت شهادت امام حسن عسکری(ع) و هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: مهمترین ‌مولفه تمام امورات جامعه اسلامی مستلزم استقرار نیروی انتظامی است و با فعالیت این عزیزان نظم اجتماعی و امنیت برای مردم در تمام سطوح فراهم‌ می شود و همچنین از امنیت در جامعه و مرزهای کشور گرفته تا در فضای مجازی همه مرهون تلاش بی شائبه و بی دریغ این عزیزان در ایران اسلامی است.

وی افزود: حادثه تروریستی خونین نماز جمعه خان آباد شیعه نشین افعانستان را محکوم‌ می کنیم و از کسانیکه ادعا می کنند و خود را سرپرست افغانستان می دانند باید تلاش کنند و امنیت کشور را برقرار کنند.

حجت‌الاسلام کاظمی بیان‌کرد: کسانیکه دلخوش به کدخدایی ابرقدرت‌ها هستند و ادعای کدخدایی بر کشورهای افغانستان و عراق و لبنان را دارند ببینید چه ظلم هایی در این کشورها بر مردم صورت می گیرد و جز آوارگی و کشتار و بی خانمانی و چپاول ثروت های این کشورها چیز دیگری به چشم نمی خورد.

امام جمعه پرند با اشاره به ساده زیستی حضرت علی (ع) و بی ارزشی اموال و پست های دنیوی از نگاه حضرت بیان داشت: در جمهوری اسلامی ایران و دین اسلام و شیعه و مسلمان بودن مردم و مسئولان باید طوری مسئولین عمل کنند که در هرجلیگاه و پستی هستند برای مردم و خدمت به مردم تلاش کنند و این‌پست ها را فرصتی برای خدمت و نوکری مردم بدانند.

وی با اشاره به اعلام اموال و دارایی های خود در نماز جمعه هفته گذشته عنوان کرد: بنده هفته گذشته افتخار این را داشتم اموال خود را از همین تریبون مقدس خدمت مردم اعلام کنم واز مقام رئیس جمهور گرفته تا پایین‌ترین سطح مدیریتی در کشور ،خواستار اعلام‌ دارایی های خود و عمل به شفاف سازی اموال شان به مردم هستم و مسئولان شهر پرند از مدیران و اعضای شورای شهر می خواهم هرچه زودتر از بدو ورود به پست مسئولیتی تا هنگام اتمام مسئولیت و خروج از پست کاری ، اموال خود را شفاف به مردم اعلام‌کنند و از اتاق شیشه‌ای، شفاف با مردم سخن بگویند و خدمت کنند.

حجت‌الاسلام کاظمی بیان کرد: مسئولان دولت انقلابی و مجلس انقلابی باید در راس اجرای شفاف سازی اموال قرار بگیرند و در این امر الگو و پیشگام باشند و در غیر این صورت با عمل آنها با عدل الهی و مکتب حضرت علی (ع) مغایر است.

امام جمعه پرند گفت: ما مسئولان را در دولت و مجلس و شهر به عنوان ولی انتخاب نکردیم بلکه به عنوان وکیل و خادم انتخاب کردیم و مسئولان باید طوری عمل کنند که خادمی آنها نسبت مردم ملموس و قابل درک و فهم باشد و عمل گرا و جهادی در خط مقدم خدمتگزاری به مردم قرار گیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظمی در پایان تاکید کرد: مدیریت پروازی مدیر حکومت اسلامی نیست ما در کشور و شهر مدیر پروازی که راس یک ساعتی در پشت میز خود حضور یابد و در ساعتی دیگر شهر را ترک کند نمی خواهیم ،مدیر باید در شهر خود حضور داشته باشد و مسلط به امور شهر باشد و شبانه روزی در خدمت مردم باشد.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top