اقتصاد ایران - نبأپرس

هیئت وزیران با هدف مقابله با سفته بازی و کاهش نوسانات بازار مسکن، آیین نامه اجرایی مربوط به مالیات واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران قیمت در سال ۱۴۰۰ را به تصویب رساند.

بیست و سومین مرحله یارانه معیشتی در روز شنبه ۱۰مهرماه واریز می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه براساس قانون، یارانه ثروتمندان باید قطع شود و یارانه اقشار ضعیف افزایش یابد، گفت: ما به مجلس وعده دادیم که طی یک سال سامانه جامع رفاه ایرانیان را تکمیل کنیم.

آمارهای بین‌المللی نشان می‌دهد که ایران از کشورهایی است که بیشترین یارانه انرژی را در سطح جهان پرداخت می‌کند؛ با این حال  همه مردم به ویژه اقشار ضعیف به یکسان از یارانه‌ها برخوردار نمی‌شوند و جامعه با نوعی بی‌عدالتی یارانه‌ای رو به رو است.

اولین رفراندوم اقتصادی جمهوری اسلامی ایران که در واقع دومین رفراندوم هم است در استانه تصویب قرار گرفته است.

سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد، کاهش حقوق کارکنان دولت کذب محض است.

در پی انتشار خبری مبنی بر احتمال حذف فرآیند رجیستری تلفن همراه مسافری در مبادی ورودی کشور، سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: شکایت‌های فراوان دلیل انجام احراز هویت است.

رئیس ستاد حامیان آیت الله سید ابراهیم رئیسی استان تهران گفت: هماهنگی اعضای تیم اقتصادی در تصمیم گیری می تواند نقطه عطفی در اجرای تصمیمات اقتصادی است.

رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها از پرداخت مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد ریال به وزارت جهاد کشاورزی بابت یارانه نهاده ها و عوامل تولید از محل منابع سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها خبر داد.

مدیرکل دفتر یارانه‌های نقدی و غیرنقدی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از پیگیری ثبت‌نام عمومی از متقاضیان یارانه نقدی و معیشتی از دستگاه‌های اجرائی خبر داد.

مرکز پژوهش‌های مجلس طی گزارشی نوشت راستی‌آزمایی بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم ها باید به صورت عملیاتی، دارای بازه زمانی و حداقل پیچیدگی‌های اجرایی و حقوقی و با تأکید بر حفظ مصالح ملی باشد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: افرادی که سهام عدالت آن‌ها مبلغ ۵۰۰ هزار تومان است سود سهام عدالت سال ۹۸ آن‌ها حدود ۲۰۰ هزار تومان است و افرادی که سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند سودشان ۲ برابر است.

صفحه1 از22

Top