بازارسهام | بورس | بیمه - نبأپرس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد 9 هزار و 747 واحد روبه‌رو شد.

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت با بیان که ۵۰ درصد باقیمانده سود سهام عدالت در روزهای آینده واریز می شود گفت کسانی که در مرحله اول مبلغی به حسابشان واریز نشده است با مرکز پیام سهام عدالت تماس بگیرند.

بورس امروز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ سریال ریزش های خود را ادامه داد و شاخص کل بازار ۹ هزار و ۷۷۵ واحد دیگر عقب نشینی کرد. نماد برکت امروز سنگین ترین فروش را در بازار به نمایش گذاشت تا برخی فعالان بازار با استعاره عنوان کنند برکت از بورس رفته است!

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از واریز مرحله دوم سود سهام عدالت پس از تعطیلات نوروز و تا قبل ماه مبارک رمضان خبر داد.

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: تا ۶ ماه آینده بازار سرمایه با نوسان و روندی متعادل همراه است و با توجه به موقعیت فعلی، نمی‌توان از حالا بازار را برای بعد از ۶ ماه پیش‌بینی کرد.

تفاهم‌نامه همکاری میان مسئولان شرکت بیمه کوثر، کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران و سازمان متخصصین و مدیران ایران به‌منطور حمایت از جهادگران عرصه توسعه منعقد شد.

نمایندگان مجلس دولت را مکلف به تخصیص یک درصد از یک دوازدهم هزینه‌های شرکت‌های دولتی به متولدین سال ۱۴۰۰ جهت خریداری واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس کردند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جای تاسف دارد که بخش‌هایی از نرم افزار‌های نظارتی که از قبل در مجموعه فعالیت‌های بازار سرمایه برای رصد فعالیت‌ها، دستکاری ها، جلوگیری از تخلفات و ضرر و زیان مردم به کار گرفته شده بودند از حوزه تصمیم گیری خارج شد.

همزمان با ریزش سنگین بورس و اعتراض سهامداران، حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران نامه دوم استعفای خود را تقدیم وزیر اقتصاد کرد.

 روند منفی که اکنون در بازار ایجاد شده است هیچ توجیهی ندارد، دو عامل تاثیرگذار که از مدت‌ها قبل باعث روند نزولی معاملات بورس شدند شامل تاثیر نتیجه انتخابات آمریکا و انتظارات تورمی است که معاملات بورس را دچار نوسان کرده است.

مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: استفاده از مزایای سهامداری همانند دریافت سود، حضور در مجمع و خدمات الکترونیک مشروط به ثبت نام در سجام و احراز هویت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بورس یک فرصت بزرگ برای جذب نقدینگی و جهت دهی آن به سمت پروژه‌های ملی است.

صفحه1 از8

Top