دلار از مرز حساس عبور کرد

قیمت دلار آمریکا در شروع معاملات روز پنج‌شنبه 24 هزار 220 تومان و 110 تومان بالاتر از نرخ عصر روز گذشته بود.

به گزارش نبأپرس؛ دلار آمریکا که در روزهای اخیر در بازه 23 هزار و 800 تومان و 24 هزار و 200 تومان نوسان می‌کرد، آخرین روز هفته را با قیمت بالای 24 هزار و 200 تومان شروع کرد.

قیمت دلار در ادامه باز هم افزایش یافت و روی 24 هزار و 340 تومان قرار گرفت. درهم امارات نیز جایگاه خود را بالای مرز 6 هزار و 600 تومان تثبیت کرد. تحلیل‌گران پایداری درهم بالای این سطح را برای رشد دلار مهم می‌دانستند. دیروز قیمت درهم از این سطح عبور کرد و امروز تا 6 هزار و 685 تومان نیز بالا رفت.

احتمال دارد افزایش قیمت دلار و درهم به خاطر انتخابات فردا اتفاق افتاده و مسیر رقابت‌های انتخاباتی به گونه‌ای رقم خورده که انتظارات افزایشی را در بازار تقویت کرده باشد. اما احتمال قوی‌تر این است که نوسان‌گیران از التهاب فضای پیش از انتخابات استفاده کرده و به منظور کسب سود با جوسازی قیمت‌ها را به سمت بالا سوق داده باشند. در این صورت بازگشت قیمت‌ها محتمل است.

سکه مرز 10 میلیون و 800 هزار تومانی را حفظ نکرد

قیمت سکه امامی نیز همراه با افزایش قیمت دلار رشد کرد. قیمت سکه در شروع معاملات امروز روی 10 میلیون و 700 هزار تومان و 50 هزار تومان پایین‌تر از نرخ عصر روز گذشته قرار داشت، اما در ادامه افزایش یافت و به مرز 10 میلیون و 800 هزار تومان نزدیک شد.

قیمت سکه برای دقایقی از این مرز عبور کرد، اما دوباره زیر آن و روی قیمت 10 میلیون و 790 هزار تومان قرار گرفت. افزایش قیمت سکه در حالی اتفاق افتاد که قیمت طلای جهانی در حال کاهش بود و فلز گرانبها تا سطح 1805 دلار نیز افت کرده بود. بر این اساس افزایش قیمت سکه احتمالا تحت تاثیر رشد قیمت دلار بود.

دامنه نوسان در بازار متشکل دلار همچنان محدود است

با وجود افزایش قابل توجه قیمت دلار در بازار آزاد، نرخ دلار بازار متشکل امروز نیز نسبت به روز گذشته تغییرات محدودی داشت. متوسط قیمت دلار متشکل امروز 40 تومان از متوسط روز گذشته بالاتر بود.

حجم عرضه دلار متشکل نسبت به روز گذشته 19 درصد پایین آمد و روی 7 میلیون و 220 هزار قرار گرفت. در نتیجه عرضه دلار به منظور کنترل افزایش قیمت دلار بازار آزاد افزایش نیافت.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت در روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری قیمت دلار آمریکا مرز حساس 24 هزار و 200 تومان را پشت سر گذاشت و تا 24 هزار و 340 تومان بالا رفت.

درهم در بالای مرز 6 هزار و 600 تومان پایدار ماند و به رشد دلار کمک کرد. سکه امامی با وجود افت قیمت طلا رشد کرد و برای دقایقی بالای 10 میلیون و 800 هزار تومان قرار گرفت، اما دوباره به زیر این سطح کشیده شد. دلار بازار متشکل نیز مانند روزهای اخیر نوسانات قیمتی محدودی را به ثبت رساند.

برچسب ها
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top