آسیا شرقی | اقیانوسیه - نبأپرس

چین به آمریکا هشدار داد که در موضوع تایوان سیگنال نادرستی به این جزیره ارسال نکند که باعث تشدید اختلافات میان واشنگتن و پکن شود.

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن پیش از مهلت تعیین‌شده برای خروج نیروها از افغانستان در اول ماه می موضع تصمیم خود را برای خروج و یا ادامه حضور نیروها اعلام می‌کند.

جو بایدن خروج نظامیان این کشور در مهلت توافق شده با طالبان در اول ماه می را دشوار خواند اما تاکید کرد که نیروها احتمالاً در سال جاری میلادی خارج می‌شوند.

وزیر امور خارجه چین بر لزوم لغو تحریم‌های غیرعادلانه آمریکا علیه ایران تاکید کرد.

میانمار «میدان تیان‌آنمن»؛ حکومت کودتا ده‌ها نفر را در خونین‌ترین روز اعتراضات کشت.

ارتش چین روز پنجشنبه از ایالات متحده به خاطر لطمه زدن به امنیت و ثبات منطقه انتقاد کرد.

اظهار نظر مقامات دولت جدید آمریکا حاکی از آن است که دموکرات‌های آمریکایی برخلاف دونالد ترامپ برای تقابل با چین به عنوان رقیب اصلی خود از راهبرد صبر و فشار هوشمندانه استفاده می‌کنند.

در ادامه افشای جنایات نظامیان خارجی در افغانستان، یک نظامی آمریکایی اعتراف کرد که این نیروها برای پاکسازی تله‌های انفجاری در افغانستان از کودکان استفاده می‌کردند.

منابع خبری از بازداشت گسترده مقامات بلندپایه میانمار توسط ارتش این کشور خبر دادند.

وزیر امور خارجه ایران در دیدار با هیئت سیاسی طالبان اظهار داشت: ما از یک دولت فراگیر اسلامی با حضور همه قومیت‌‌ها، مذاهب و طرف‌ها حمایت می‌کنیم.

در پی شهادت یک دانشمند هسته ای دیگر ایران، رادیو بنگلای معاونت برون مرزی صداوسیما نظر تعدادی از شخصیت های برجسته بنگلادش را در این باره جویا شده است.

«شی جین پینگ» رییس جمهوری چین در تماس تلفنی با «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد: مساله فلسطین مسئله اصلی منطقه خاورمیانه است.

صفحه1 از11

Top