آمریکا - نبأپرس

ژاپن تزریق حدود یک میلیون و ۶۳ هزار دوز واکسن آمریکایی مدرنا را به دلیل آلودگی به حال تعلیق درآورده است.

یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه در وزارت امور خارجه این کشور از احتمال کشته یا زخمی شدن دست‌کم ۴ نظامی آمریکایی در انفجاری که عصر امروز در نزدیکی فرودگاه کابل اتفاق افتاد، خبر داد.

رئیس جمهور ایالات متحده در اظهاراتی گفته است که نظامیان آمریکایی تا زمانی که همه اتباع و شهروندان این کشور از افغانستان خارج شوند، در خاک افغانستان باقی خواهند ماند.

وزیر دفاع آمریکا با بیان اینکه حدود ۴۵۰۰ نیروی نظامی در کابل‌ مستقر هستند، گفت که هیچ گونه رویارویی خشن و جنگی با طالبان صورت نگرفته است.

پزشک سابق کاخ سفید در دوره‌های ریاست جمهوری باراک اوباما و دونالد ترامپ پیش‌بینی کرد جو بایدن رییس جمهوری کنونی این کشور با یک بیماری جدی مواجه است و مجبور خواهد شد پیش از پایان دوره‌ مسئولیتش استعفا دهد.

ده‌ها تن از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا خواستار اقدام «فوری» جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده برای تعطیلی زندان نظامی گوانتانامو در کوبا شدند.

دبیر اجرایی سازمان منطقه‌ای آلبا گفت‌: آمریکا حتی از کرونا هم برای فشار بر کشورهای مستقل آمریکای لاتین استفاده می‌کند.

دبیرکل سازمان ملل از دولت جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواسته است همه تحریم‌های ایران را همان‌طور که در توافقنامه هسته‌ای ۲۰۱۵ مورد موافقت قرار گرفته، لغوکند.

رئیس جمهور پیشین آمریکا در یک فیلم ویدئویی وعده داده است که جمهوریخواهان به زودی کنترل کاخ سفید و کنگره را در اختیار خواهند گرفت.

فرانسه به گزارش‌ها درباره جاسوسی آمریکا از مقامات اروپایی با کمک دانمارک واکنش نشان داد.

وزیر دفاع آمریکا در گفتگوی تلفنی با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بر حمایت «تزلزل‌ناپذیر» دولت متبوعش از جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین تأکید کرد و این جنایات را «دفاع از غیرنظامیان اسرائیلی» خواند.

مرکز فرماندهی نیروی هوایی آمریکا امروز -‌پنج‌شنبه- اعلام کرد که جنگنده‌های اف-۱۸ این کشور به عربستان اعزام شده‌اند.

صفحه1 از34

Top