اروپا - نبأپرس

دسترسی میلیون‌ها کاربر به شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های واتس‌اپ، اینستاگرام، فیسبوک و مسنجر فیسبوک قطع شده است.

رئیس‌جمهور فرانسه در یک نشست خبری در بغداد اعلام کرد که حتی اگر آمریکا نیروهای خود را از عراق خارج کند، نیروهای فرانسوی در عراق باقی خواهند ماند.

دبیر شورای امنیت روسیه با اشاره به ارزیابی اشتباه و اقدامات مخرب آمریکا و ناتو در افغانستان، تأکید کرد: روسیه با کمک کشورهای منطقه تلاش سیاسی خود برای حل مشکلات در افغانستان را می‌کند، ولی قصد اعزام نیرو به این کشور ندارد.

وزیر بهداشت فرانسه در واکنش به اعتراضات گسترده ضد محدودیت‌های کرونایی که چندین هفته متوالی در این کشور ادامه داشت از کاهش برخی قواعد سختگیرانه خبر داد.

یک روزنامه فرانسوی فاش کرده است که گوشی‌های تلفن همراه امانوئل ماکرون رئیس جمهور و ۱۵ نفر از مقام‌های دولتی این کشور از اهداف بالقوه حمله بدافزار جاسوسی تولید شده توسط رژیم صهیونیستی بوده است.

رئیس جمهوری روسیه با اشاره به منابع عظیم و توانایی‌های این کشور، وعده داد: تجهیزات نظامی مانند سامانه‌های هوایی جدید، پهپادهای مدرن، کشتی‌ها و زیردریایی‌هایی در روسیه در حال ظهور است که هیچ نمونه مشابهی در جهان ندارند.

وزارت امور خارجه روسیه هشدار داد، به رغم شعار "حفاظت از صلح"، این ادامه سیاست پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در افزایش روزافزون هزینه‌های نظامی-دفاعی است که تحریک کننده تشدید مسابقه تسلیحاتی جهانی خواهد شد.

سخنگوی کرملین امروز گفت: پس از تجزیه و تحلیل دقیق اقدامات دولت بایدن و پایان رایزنی‌های سفیر روسیه در واشنگتن که به مسکو فراخوانده شده، ولادیمیر پوتین درباره چگونگی روابط آتی با آمریکا تصمیم گیری خواهد کرد.

وزارت دفاع انگلیس سندی را منتشره کرده که در آن روسیه، به دلیل تقویت توان نظامی خود، جدی‌ترین تهدید علیه امنیت اروپا و منافع لندن معرفی شده و از مسکو بعنوان نقش آفرینی زیرک و غیرقابل پیش بینی یاد شده است.

وزیر امور خارجه روسیه امروز در دیدار با همتای چینی خود که طی آن روابط دو کشور با آمریکا و برخی مسائل جهانی، از جمله اوضاع پیرامون برجام بررسی شد، بر مواضع مشترک مسکو و پکن در عرصه‌های جهانی تأکید کرد.

ساعتی پس از اعلام خبر تحریم یک نهاد و ۴ مقام چینی از سوی اتحادیه اروپا، وزارت امور خارجه چین در بیانیه‌ای از تحریم ۴ نهاد و ۱۰ شخص حقیقی اروپایی از جمله چند نماینده پارلمان اروپا خبر داد.

نماینده اتحادیه اروپا از تفاهم ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست شورای حکام استقبال کرد.

صفحه1 از26

Top