دیپلماسی ایران - نبأپرس

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در واکنش به انتشار گزارش غیردقیق مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران گفت که آژانس با گزارشات هدف‌دار و مغرضانه روند سازنده ایجادشده را تخریب نکند.

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای دانمارکی خود، ضمن انتقاد از فعالیت برخی گروه‌های تروریستی در اروپا، حضور تعدادی از این عناصر در خاک دانمارک را غیر قابل قبول دانست و خواستار اعمال استاندارد واحد برای برخورد با تروریسم شد.

به گفته سفیر ایران در چین تا دو هفته آینده ۱۲ میلیون دُز واکسن مناسب افراد ۳ تا ۱۷ سال وارد کشور می‌شود.

سفیر آفریقای‌جنوبی در تهران امروز با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و دعوت دولت متبوعش از رئیس‌‌جمهوری اسلامی ایران برای سفر به پرتوریا را تکرار کرد.

نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با اشاره به اینکه احتمالا بازرسان آژانس تشدید اقدامات حفاظتی را آزار جسمی تعبیر کرده‌اند، تأکید کرد کارکنان سازمان انرژی اتمی ایران هرگز چنین قصدی نداشته و صرفاً وظایفشان را انجام می‌دهند.

مدیرکل آژانس بین‌الملی انرژی اتمی ابراز امیدواری کرد که از طریق گفت‌وگوی مستقیم، همکاری‌محور و سازنده با دولت جدید ایران مسائل مورد اختلاف دو طرف حل و فصل شود.

نخست‌وزیر عراق برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات کشورمان وارد تهران شد.

وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد که رایزنی‌ها با مقامات عراق و تلاش برای افزایش تعداد زوار اربعین حسینی (ع) برای اعزام زمینی‌ و هوایی به کربلای معلی، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، همچنان ادامه دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای عراقی خود ضمن تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات روابط دو کشور و دستاورهای نشست بغداد، در خصوص سفر زوار ایرانی به عراق برای حضور در مراسم اربعین حسینی با وی رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا با اعلام اینکه فرصت بازگشت به برجام با شرایطی که منافع مورد نظر در هنگام حصول این توافق تأمین شود رو به پایان است، بار دیگر تلاش کرد که ایران را مقصر به نتیجه نرسیدن مذاکرات احیای برجام جلوه دهد.

رئیس‌جمهور روسیه طی سخنانی گفت: ایران با توجه به پاندمی ویروس کرونا نیاز به کمک دارد اما غرب محدودیت‌ها علیه این کشور را لغو نمی‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای کروات خود تأکید کرد که مذاکره برای مذاکره سیاست ایران نیست و مذاکره‌ای باید معطوف به تامین منافع مردم ایران باشد، همچنین آمریکا باید بداند تنها با زبان احترام می‌تواند با ملت ایران صحبت کند.

صفحه1 از36

Top