حماس برای روز خشم فلسطینیان در کرانه باختری فراخوان داد

حماس برای برگزاری راهپیمایی‌هایی در روز جمعه آینده تحت عنوان روز خشم در سراسر کرانه باختری فراخوان داد.

 به گزارش نبأپرس به نقل از خبرگزاری شهاب، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) طی فراخوانی با اعلام روز جمعه آینده به‌عنوان روز خشم در شهرهای کرانه باختری خواستار برگزاری راهپیمایی‌هایی در همه نقاط تماس و قطع جاده‌ها و مقابله با شهرک‌نشینان صهیونیست که برای انجمن توطئه‌ای تحت نظارت رژیم اشغالگر صهیونیستی برنامه‌ریزی می‌کنند، شد.

در این راستا «محمود الزهار» از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که انتفاضه داخلی فلسطین بر وحدت این ملت در همه مکانها و شکست سیاست دشمن تأکید دارد.

جنبش حماس یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی را تلاشی ناامیدکننده برای جلوگیری از رسوایی حکومت رژیم اشغالگر دانست و تأکید کرد که این یورش‌ها با مقاومت و تقابل بیشتر از جانب فلسطینی‌ها مواجه خواهد شد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تصریح کرد، مردم فلسطین آماده مشارکت در پروژه آزادی ملی، دفاع از سرزمین و مقدسات آن و مقاومت همه‌جانبه در برابر اشغالگران و شهرک‌نشینان صهیونیست هستند و مقاومت تنها گزینه‌ای است که می‌تواند تجاوزات دشمن و شهرک‌نشینان صهیونیست را مهار کند.

از روز پنجشنبه گذشته تجاوزات رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی با یورش ده‌ها شهرک‌نشین به مسجدالاقصی تحت حمایت نظامیان صهیونیست آغاز شده است.

در تاریخ 23 مه پلیس رژیم صهیونیستی بعد از یک محدودیت سه‌هفته‌ای به‌دلیل درگیری‌هایی که اراضی اشغالی شاهد آن بود به شهرک‌نشینان اجازه یورش به مسجدالاقصی را داد.

از سوی دیگر روزنامه صهیونیستی معاریو درباره اقدامات قاهره برای میانجیگری جهت انعقاد قرارداد تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی گزارش داد که هیچ پیشرفت قابل‌توجهی درباره پرونده اسرا و مفقودان وجود ندارد و هنوز شکاف‌های زیادی در این زمینه دیده می‌شود و یحیی سنوار، رئیس حماس در غزه در این زمینه فشارهایی علیه اسرائیل اعمال می‌کند.

در یک زمینه دیگر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دستوری مبنی بر تمدید 30روزه وضعیت اضطراری در اراضی فلسطین به‌دلیل شیوع اپیدمی کرونا صادر کرده است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top