تأکید فرماندار تهران بر رعایت زمان برگزاری مراسم عزاداری به مدت ۲ ساعت

فرماندار تهران گفت: مسئولین امر باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تعداد شرکت‌کنندگان و زمان برگزاری مراسم به مدت ۲ ساعت توجه داشته باشند و مراسم‌ صرفاً در مکان‌های روباز و دارای مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شود.


به گزارش نبأپرس؛ عیسی فرهادی ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری ماه محرم، با اشاره به شرایط شکننده و همه‌گیری شیوع ویروس کرونا و همزمانی آن با ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌های عزاداری محرم الزامی است و هیئت‌های مذهبی موظف به اجرای این دستورالعمل‌ها هستند.

فرماندار تهران خطاب به مسئولان برگزاری مراسم‌های عزاداری در تهران افزود: مسئولین امر باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تعداد شرکت‌کنندگان و زمان برگزاری مراسم به مدت 2 ساعت توجه داشته باشند و مراسم‌ صرفا در مکان‌های روباز و دارای مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شود.

وی ضمن تشکر از همه کسانی که در این مناسبت و مناسک مذهبی رعایت کامل پروتکل‌ها به عزاداری سرور و سالار شهیدان می‌پردازند، خاطرنشان کرد: از همه هئیت‌ها، مساجد و برگزارکنندگان مراسم‌ها واقعاً عاجزانه تقاضا می‌کنیم که مسائل مربوط به پروتکل‌های بهداشتی و ابلاغیه‌های مصوب قرارگاه و ستاد ملی را حتماً مراعات کنند.

فرهادی با درخواست از مردم تهران برای رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی، گفت: برخی از مجالس در داخل خانه‌ها برگزار می‌شود و خواهش ما این است که با مراعات این موضوعات انجام شود.

فرماندار تهران در پایان با تأکید بر اینکه شرایط کنونی کشور به لحاظ روند شیوع بیماری خطیر و حساس است، گفت: هرکاری را که انجام میدهیم اگر هماهنگی و همدلی مردم نباشد امکان موفقیت در آن نیست.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top